Nowe modele Android 6/Octa core?

Informacje, nowości, promocje
Eduardo
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 09, 2017 12:07 pm

Nowe modele Android 6/Octa core?

Postautor: Eduardo » czw lut 09, 2017 12:11 pm

Cześć,
ogłaszacie nowe modele nawigacji na nowszym Andku, szybszym procku 8 rdzeni, ale dość to lakoniczne. Na stronie nie widzę nic też. Dacie jakieś linki aby można było poczytać o szczegółach? Mam Waszą navi w skodzie, ale ciekaw jestem czegoś szybszego.

Pozdro !

Lukasz_naviPremium
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 08, 2017 12:59 pm

Re: Nowe modele Android 6/Octa core?

Postautor: Lukasz_naviPremium » pt lut 10, 2017 8:41 am

Cześć,

Informacje, są lakoniczne, bo urządzenia nie są jeszcze gotowe, i niektóre fabryki zastanawiają się nad finalną specyfikacją, póki co urządzenia przechodzą testy oprogramowania i testowane są różne specyfikacje(hardware) radia

Wygląda na to, że w nowych generacjach naszych urządzeń będzie
- Procesor octacore 1.6
- 2Gb Ram
- 32Gb Flash
- Android 6

Reszta pozostanie bez zmian, choć niektóre fabryki przejdą po prostu na androida 6, bez jakich kolwkiek zmian

Pozdrawiam
Łukasz

Eduardo
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 09, 2017 12:07 pm

Re: Nowe modele Android 6/Octa core?

Postautor: Eduardo » pt lut 10, 2017 12:55 pm

Hm, to trochę słabo. Niby fajnie, że 'wincyj rdzenióf', ale IMO główną bolączką to jednak są stockowe aplikacje i ich słaba optymalizacja. Mam na myśli takie kwestie jak niepamiętanie stacji radiowych po resecie, nieergonomiczne rozplanowanie grafik, zupełnie sztuczny 9 punktowy equalizer, który jest oszustwem (de facto są basy/średnie/soprany), a te niby inne częstotliwości to tylko wpływają na wypadkową regulacji tych trzech głównych pasm itd. (XDA dev. o tym piszą gdzieś). A jeśli zmieni się tylko cyferka w nazwie Androida to będzie tylko chwyt marketingowy.
Generalnie uważam, że te chińskie urządzenia mają sporo niewykorzystanego potencjału właśnie na polu software'u. Tym bardziej, że tak naprawdę to sa 2 lub 3 główne layouty tych apek wbudowanych i część fabryk używa jednych, inna część drugich, czyli wszyscy mają te same wady. Gdyby tak kilku tych Chińczków usiadło i porządnie przeprojektowało/zoptymalizowało parę rzeczy, które potem wylądują we wszystkich klonach, to chodziłoby to o wiele przyjemniej. A wówczas starczyłoby i pewnie tylko 2 rdzenie, ale cóż... pogdybać można.

Lukasz_naviPremium
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 08, 2017 12:59 pm

Re: Nowe modele Android 6/Octa core?

Postautor: Lukasz_naviPremium » pt lut 10, 2017 1:28 pm

Masz sporo racji w tym co piszesz, urządzenia nie są idealne, ale dobrze, że przynajmniej chińczyk poprawia poszczególne błędy, choć też nie wszystkie...

Platforma i sama idea fajnie się rozwija, choć kolejne generacje , dodawanie 'wincyj rdzenióf' i innych jest oczywiście zabiegiem marketingowym :D
Co do muzyki to nigdy nie będzie to sprzęt audiofilski :lol: , choć większość osób i tak twierdzi, że gra lepiej niż fabryka
Tak btw, próbowałeś np. Poweramp-a? dźwięk jest zupełnie inny, tagi dużo lepiej się wyświetlają, itd
Co do optymalizacji, to wszystko przed chińczykiem, grunt, że idzie do przodu...

Eduardo
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 09, 2017 12:07 pm

Re: Nowe modele Android 6/Octa core?

Postautor: Eduardo » sob lut 11, 2017 12:31 pm

A jasne, na Poweramp jeżdżę od początku i wcale nie przeszkadza mi, że nie działa sterowanie z kierownicy (zmiana utworów). To dobry przykład jak można zaprojketować wygląd apki w porównaniu do fabrycznej 'Music'.
Poza tym cały czas kombinuję jak to przyśpieszyć wszystko. Zrobiłem root, używam Titanium Backup do wywalenia paru fabrycznych apek (tej od nagrywania z kamery, Adobe Reader, itp, wywalam trochę googlowych (Pinyin Input, Google+, kalkulator, Google Play, Calendar itp), instaluję AdAway, Autostarts'em wywalam co się da z autostartu i jest lepiej. Ale i tak jak dostanie połączenie z siecią to coś tam w tle wczytuje parę pierwszych minut, że muzyka przycina. Dopiero po kilku minutach jak się tam wszystko doczyta w tle to da się tego używać bez większych lagów.

Lukasz_naviPremium
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 08, 2017 12:59 pm

Re: Nowe modele Android 6/Octa core?

Postautor: Lukasz_naviPremium » pn lut 13, 2017 3:48 pm

Hej,

Powerampa da się skonfigurować, aby był obsługiwany z kierownicy :) :D

Co do przyspieszenia, nie wiem którą masz generacje urządzenia, ale prawdopodobnie wersje quad core .5.1, da się "podnieść" do octacore, będzie się to niestety wiązało z kosztami, ale powinno się dać

zobaczymy jak przyjdą kolejne wersje urządzeń, z pierwszych sampli 6.0 wynika, że się da... ale zobaczymy jak będzie wyglądał finalny produkt

Eduardo
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 09, 2017 12:07 pm

Re: Nowe modele Android 6/Octa core?

Postautor: Eduardo » wt lut 14, 2017 10:38 am

Hej,

Omyłkowo skasowałem twojego Posta :lol: , tak czy siak zamieszczam odpowiedź,

----------------------------------


Odezwij sie do nas na maila, to napiszemy Ci jak skonfigurować kierownice pod PowerAmp

- co do podniesienia do octacore, to nie jest to jeszcze pewne, jakby miało to wyglądać, cała konstrukcja nie jest jeszcze finalna

- czy masz Parrota czy nie, to nie wiem, bo nie mam twoich danych :D , parrot jest dostępny u nas za dopłatą i wymaga ingerencji w urządzenie

Ł.

theplatypus
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 16, 2017 11:45 am

Re: Nowe modele Android 6/Octa core?

Postautor: theplatypus » czw lut 16, 2017 11:47 am

Cześć,

Widziałem, że pewna konkurencyjna firma której nazwa zaczyna się na O a kończy na e ;) oferuje już nawigacje z Androidem 6 i wbudowanym modemem GSM. Podobno wszystkie te nawigacje pochodzą z jednej fabryki więc czy można i u was niedługo spodziewać się nawigacji z modemem GSM :)?

theplatypus
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 16, 2017 11:45 am

Re: Nowe modele Android 6/Octa core?

Postautor: theplatypus » czw lut 16, 2017 11:47 am

Cześć,

Widziałem, że pewna konkurencyjna firma której nazwa zaczyna się na O a kończy na e ;) oferuje już nawigacje z Androidem 6 i wbudowanym modemem GSM. Podobno wszystkie te nawigacje pochodzą z jednej fabryki więc czy można i u was niedługo spodziewać się nawigacji z modemem GSM :)?

Lukasz_naviPremium
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 08, 2017 12:59 pm

Re: Nowe modele Android 6/Octa core?

Postautor: Lukasz_naviPremium » czw lut 16, 2017 12:16 pm

theplatypus pisze:Cześć,

Widziałem, że pewna konkurencyjna firma której nazwa zaczyna się na O a kończy na e ;) oferuje już nawigacje z Androidem 6 i wbudowanym modemem GSM. Podobno wszystkie te nawigacje pochodzą z jednej fabryki więc czy można i u was niedługo spodziewać się nawigacji z modemem GSM :)?


Cześć,

- W chinach znajdziesz wszystko :) sztuką jest znaleźć producenta który zapewni odpowiednie wsparcie techniczne/gwarancyjne/ i dobrą jakość urządzenia

Jest kilku topowych producentów radiów(SJP)/nawigacji w chinach, ten się do nich nie zalicza - chodzi o kwestie jakościowe,
Każdy producent ma inne komponenty, nie wiem skąd informacja, że robi to jedna fabryka...
Owszem, specyfikacje się powtarzają, ale tak naprawdę większość stosuje ten sam procesor - przez co jest tyle samo ramu, pamięci wewnętrznej, ale na tym koniec...

Wszystkie modułu Bt,płyty główne , ekrany, tasiemki, jakość wykonania, głowice radiowe itd są inne, i czasem można się załamać jak to chińczyk robi...
Będziemy robić teraz na forum dział serwisów - ludzie przysyłają sporo różnych zepsutych "dziadów" :P ...

Tak czy, siak nie będziemy wprowadzać tego chinczyka do oferty, ale wiemy o którym mówisz, co do modemu, zawsze zewnętrzny będzie lepszy i to Ci polecam, ale to oczywiście tylko nasze zdanie ;)
Wersja 6.0 u sprawdzonych producentów, jest na ukończeniu, ale jeszcze chwile to potrwa, raczej zachęcamy zeby kupować sprawdzone sprzęty ;)

Pozdrowienia


Wróć do „Informacje, nowości, promocje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości